Poniżej znajdziecie Państwo BIPE – wygodny i technologicznie nowoczesny sposób czerpania wspólnej korzyści z technicznych możliwości współdzielenia wartościowych treści pojawiających się w Sieci, a znalezionych i zweryfikowanych przez innych.
Jest to daleko idące rozwinięcie prowadzonego przeze mnie od dwóch lat kanału subskrypcji wartościowych materiałów edukacyjnych z ponad stu stałych, sprawdzonych, dobrych źródeł internetowych.
Od teraz stale weryfikowane i aktualizowane serie artykułów, informacje, nowości propozycje są grupowane w 20 kanałach tematycznych dotyczących nowych
technologii cyfrowych w zastosowaniach szkolnych, i ich wpływu na młodzież oraz na możliwości nowoczesnej edukacji.
Wiadomości wybranego kanału można zabookmarkować i czytać na jego stronie, zasubskrybować, nawet dodać do strony szkolnej lub własnej tak, aby tam się samodzielnie uaktualniał.
Przedsięwzięcie jest zupełnie niekomercyjne, stąd też zalewających szkołę rozwiązań lansowanych tylko z przyczyn komercyjnych możecie się nie obawiać. Zapraszam do stałego odwiedzania lub do subskrypcji, nowości pojawiają się na bieżąco.
Wszystkie kanały są dostępne wraz z opisami w naszym serwisie ti.e.metis.pl
Wybierz kanał tematyczny (szczegóły – wewnątrz):
- Android w szkole
- Audiodydaktyka
- Biblioteka XXI wieku
- eKształcenie najmłodszych
- ePortfolio – metoda i narzędzia
- Gry komputerowe w edukacji
- Mobilna edukacja
- Netbook w szkole
- Nowoczesna edukacja
- Pokolenie cyfrowców
- Rozszerzona Rzeczywistość
- SecondLife i edukacja
- Szkoła i nowe technologie
- Technologie dla edukacji
- Web 2.0 w edukacji
- WebQuest – metoda nauczania
- Wideodydaktyka
- Zmierzch epoki Gutenberga
Porada: klikaj w tytuły artykułów, aby czytać pełną treść.
Suma wszystkich powyższych treści jest stale dostępna pod adresem info.pedagogika.net
W przygotowaniu dalsze kanały tematyczne:
- Blogodydaktyka
- Ciekawe eNarzędzia
- Dziecko w Sieci
- Edukacja medialna (nowe media)
- Facebook w edukacji
- Literatura dla e-nauczyciela (bezpłatne, dobre e-booki)
- Przyjazna e-matematyka
- Projekty e-edukacyjne
Notka o autorze:
Lechosław Hojnacki (www.hojnacki.net) jest konsultantem w Pracowni Programów Edukacyjnych ROM-E Metis. Pracuje ze studentami i czynnymi nauczycielami; ma także doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach różnych poziomów i typów. Zajmuje się implementacją metody projektów, e-portfolio oraz technologii Społecznego Internetu w procesie kształcenia, metodyką nauczania online i nauczania szkolnego opartego na mechanizmach Web 2.0. Skupia się na efektywności kształcenia cyfrowych tubylców. Informatycy uważają go za pedagoga, a pedagogowie – za informatyka. Z netbookiem rozstaje się tylko podczas jazdy konnej oraz tanga argentyńskiego (czyli często); ze smartfonem – rzadko.