Bieżący Internetowy Przegląd Edukacyjny – zawsze na bieżąco w Internecie

Jak być na bieżąco z wobec szybkich zmian, jakim podlegają dziś wyzwania i możliwości edukacyjne wynikające z rozwoju nowych technologii? Jak sprawnie oddzielić faktyczne nowości od sprytnej reklamy, a perełki od szumu informacyjnego? Proponujemy nowoczesne rozwiązanie: Bieżący Internetowy Przegląd Edukacyjny.

Poniżej znajdziecie Państwo BIPE – wygodny i technologicznie nowoczesny sposób czerpania wspólnej korzyści z technicznych możliwości współdzielenia wartościowych treści pojawiających się w Sieci, a znalezionych i zweryfikowanych przez innych.
Jest to daleko idące rozwinięcie prowadzonego przeze mnie od dwóch lat kanału subskrypcji wartościowych materiałów edukacyjnych z ponad stu stałych, sprawdzonych, dobrych źródeł internetowych.
Od teraz stale weryfikowane i aktualizowane serie artykułów, informacje, nowości propozycje są grupowane w 20 kanałach tematycznych dotyczących nowych
technologii cyfrowych w zastosowaniach szkolnych, i ich wpływu na młodzież oraz na możliwości nowoczesnej edukacji.
Wiadomości wybranego kanału można zabookmarkować i czytać na jego stronie, zasubskrybować, nawet dodać do strony szkolnej lub własnej tak, aby tam się samodzielnie uaktualniał.
Przedsięwzięcie jest zupełnie niekomercyjne, stąd też zalewających szkołę rozwiązań lansowanych tylko z przyczyn komercyjnych możecie się nie obawiać. Zapraszam do stałego odwiedzania lub do subskrypcji, nowości pojawiają się na bieżąco.

Wszystkie kanały są dostępne wraz z opisami w naszym serwisie ti.e.metis.pl
Wybierz kanał tematyczny (szczegóły – wewnątrz):

Porada: klikaj w tytuły artykułów, aby czytać pełną treść.

Suma wszystkich powyższych treści jest stale dostępna pod adresem info.pedagogika.net

W przygotowaniu dalsze kanały tematyczne:

  • Blogodydaktyka
  • Ciekawe eNarzędzia
  • Dziecko w Sieci
  • Edukacja medialna (nowe media)
  • Facebook w edukacji
  • Literatura dla e-nauczyciela (bezpłatne, dobre e-booki)
  • Przyjazna e-matematyka
  • Projekty e-edukacyjne

Notka o autorze:

Lechoslaw HojnackiLechosław Hojnacki (www.hojnacki.net) jest konsultantem w Pracowni Programów Edukacyjnych ROM-E Metis. Pracuje ze studentami i czynnymi nauczycielami; ma także doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach różnych poziomów i typów. Zajmuje się implementacją metody projektów, e-portfolio oraz technologii Społecznego Internetu w procesie kształcenia, metodyką nauczania online i nauczania szkolnego opartego na mechanizmach Web 2.0. Skupia się na efektywności kształcenia cyfrowych tubylców. Informatycy uważają go za pedagoga, a pedagogowie – za informatyka. Z netbookiem rozstaje się tylko podczas jazdy konnej oraz tanga argentyńskiego (czyli często); ze smartfonem – rzadko.